Wickey

Wickey logo

Továrna na hrací věže

Bezplatné dodání od ceny 1350 Kč*


Informace o kategoriích Wickey

Obecné informace

Protože jsme čistě on-line obchod, prodáváme naše produkty výhradně přes internet. Náš tajný tip pro Vás: Sledujte pravidelně náš účet na Facebooku. Pravidelně Vás tam překvapujeme skvělými (slevovými) akcemi!

Životní prostředí je pro nás velmi důležité. Proto nepoužíváme tištěné katalogy. Na našem internetovém obchodě naleznete vše, co potřebujete k realizaci jedinečného útočiště pro Vaše děti.

Výstavní prostor se zatím neplánuje. Pokud však žijete v naší blízkosti nebo Vás k nám zavede cesta, pak se u nás zastavte: V našem areálu máme postaveno několik dětských hřišť. Samozřejmě se také můžete podívat na naše stránky se zpětnou vazbou  a udělat si tam první představu o našich dětských hřištích.

Abychom dokázali co nejlépe vybavit hřiště, školy, školky apod., nabízíme i dětská hřiště pro veřejný prostor. Naše dětská hřiště PRO a Hy Land odpovídají evropské normě EN-1176 a jsou vhodná k použití na veřejných místech. Další dětská hřiště pro veřejné prostory naleznete zde: Veřejné hřiště.

Vzhledem k tomu, že se právní úprava může odlišovat nejen mezinárodně, nýbrž také regionálně, doporučujeme Vám, abyste se na příslušném obecním/městském stavebním úřadě informovali na aktuální předpisy.

Likvidace

Po demontáži dbejte na odbornou likvidaci. Kde můžete zlikvidovat impregnované dřevo, se dozvíte na svém místním úřadě.

Údržba

Stejně jako u každého jiného užitného předmětu mohou i na našich dětských hřištích vznikat stopy použití. Proto doporučujeme, abyste na svém dětském hřišti pravidelně kontrolovali pevnost šroubů a prken i výbavy.

Dětská hřiště, hrací domečky a příslušenství

Rozhlédněte se v klidu na našem internetovém obchodě. Zde uvedené příslušenství lze bez problémů namontovat na každé dětské hřiště. Jednotlivé přídavné moduly hřišť nelze v současné době samostatně (do)objednat.

Rozhodně Kotvy pro zabetonování do země. Ty jsou nezbytné k tomu, aby bylo dětské hřiště nebo houpačka co nejstabilnější. Na produktových stránkách příslušných výrobků se dozvíte, které kotvy pro ně doporučujeme.

Na stránkách Wickey naleznete dětská hřiště a domky s nejrůznějšími výškami podest. Které dětské hřiště je pro Vás to pravé, to závisí vždy na Vašich předpokladech a přáních. Je Vaše zahrádka spíše malá a Vaše děti s lezením a houpáním teprve začínají? Pak možná stačí dětské hřiště s výškou podesty 90 cm nebo 120 cm a krátkou skluzavkou. Velká dětská hřiště s výškou podesty 150 cm nebo 210 cm a nástavbovýmni moduly jsou skvěle vhodná pro starší děti – a dlouhou radost z hraní.

Poslední obrázek v galerii na příslušné produktové stránce Vás informuje o délce, výšce a šířce Vašeho vybraného výrobku.

Volanty, dalekohledy apod. je možno namontovat na jakékoliv dětské hřiště přesně tam, kde to bude podle Vás nejlepší. Skluzavky však samozřejmě musejí být vhodné k podestě Vašeho dětského hřiště.

Pro počet dětí hrajících si na dětském hřišti v zásadě neexistují žádné předpisy. Je však třeba mít na paměti, že jednotlivé podesty mají maximální nosnost 100 kg. Jednotlivé prvky, jako je např. houpačka, skluzavka atd. smějí být zatěžovány maximálně 50 kg.

Obecně se můžete řídit podle následujících orientačních hodnot: Naše trámy pro houpačky/nosníky mají celkovou zatížitelnost 140 kg, naše standardní sedáky houpaček mají nosnost 50 kg. Hranice zatížení jednotlivých platforem činí 100 kg.

Pro veřejné oblasti je použití bezpečnostních podložek závazné. Kolik jich potřebujete a kde mají být rozloženy, zjistíte na příslušné stránce produktu a v dokumentu PDF pod detaily produktu. Pro soukromé používání našich dětských hřišť neexistuje žádný zákonný předpis. Pokud však Vaše dětské hřiště stojí na tvrdém podkladu, jako např. na kamenité zemi, doporučujeme Vám z důvodu bezpečnosti podložení ochrannými rohožemi.

Konstrukce houpaček a pískoviště

Zásadně je to samozřejmě možné. Předpokladem je odolná větev bez rozvětvení, které by mohly být pro Vaše děti při houpání nebezpečné. Pro tento účel jsou nejvhodnější naše kruhové houpačkové objímky. Mějte však prosím na paměti, že montáž na jiné objekty proběhne na Vaši vlastní odpovědnost.

Stejně jako u našich dětských hřišť musí být nosné sloupky houpaček připevněny kotvami zabetonovanými v zemi. Na produktových stránkách příslušných výrobků zjistíte, které kotvy pro ně doporučujeme.

Obecně doporučujeme houpačku postavit v bezpečnostní vzdálenosti dvou metrů od jiných objektů/překážek.

Obecně se můžete řídit podle následujících orientačních hodnot: Naše trámy pro houpačky/nosníky mají celkovou zatížitelnost 140 kg, naše standardní sedáky houpaček mají nosnost 50 kg.

Na stránkách Wickey písek zakoupit nemůžete. Kvalitní písek pro své děti však zakoupíte v každém dobře zásobeném obchodě pro kutily.

Malé mezery mezi prkny, popř. mezi víkem a rámem slouží k tomu, aby se zabránilo vzniku plísní a hromadění vlhkosti.

Naše dřevo je tlakově impregnované. Při tomto procesu je do dřeva za vysokého tlaku natlačen impregnační prostředek. Tento proces chrání dřevo nejen před povětrnostními vlivy, nýbrž také působí preventivně proti organismům, které mohou po napadení dřevo zničit.
Vy sami můžete tvorbě plísní předcházet tím, že dřevo ihned po převzetí vybalíte a až do sestavení uložíte na suchém místě.