Wickey
Wickey logo

Továrna na hrací věže

Bezplatné dodání od ceny 1350 Kč


Ochrana před pádem a ukotvení

Nastavit sestupně

Nastavit sestupně

Ochrana před pádem a ukotvení pro soukromá a veřejná hřiště

Pro společnost Wickey je bezpečnost Vašeho dítěte tou nejvyšší prioritou. Z tohoto důvodu je také velmi důležité řádné ukotvení herní věže či houpačkové konstrukce v zemi. Pouze se správným ukotvením je lezecká věž stabilní a bezpečná. Doporučujeme Vám proto upevnění lezecké věže pomocí bezpečnostních kotev. V našem e-shopu Wickey naleznete vhodné kotvy pro každý typ hracích věží, houpaček a navíc také bezpečnostní rohože pro soukromá i veřejná hřiště.

Kotvy – bezpečné postavení hrací věže

Pro montáž herního prvku si objednejte kotvy pro houpačky, hrací věže, hrazdy a lezecké stěny přímo od Wickey. Můžete si přitom vybrat z klasických zemních a úhlových kotev a vrutů. Jaká bezpečnostní kotva je vhodná pro Váš herní prvek, závisí jak na druhu sloupků, tak na půdních vlastnostech Vaší zahrady.

Nejoblíbenějším modelem u Wickey je úhlová kotva, která je označována také jako sloupková. Tyto žárově pozinkované kotvy k zabetonování jsou mimořádně stabilní. Jsou vhodné pro hrací věže, domečky na sloupech, houpačky a prolézačky s integrovaným pískovištěm nebo pro samostatný domeček na sloupech. Kotvy se montují na vnitřní stranu dřevěných sloupků. Tyto úhlové kotvy, jež jsou extrémně odolné vůči povětrnostním vlivům, lze použít pro různé velikosti sloupků.

Tip: Při montáži své hrací věže nebo houpačkové konstrukce dbejte na to, že zemní či úhlové kotvy je třeba zabetonovat do země. Beton potřebuje nějaký čas vyschnout, než je možné jej plně zatížit.

Vruty se šroubem se velmi snadno instalují a jsou vhodné pro šikmé žebříky a lezecké stěny. Montáž je velmi rychlá: zašroubují se na určeném místě do země, připevní na sloupek – a ukotvení je hotovo. Můžete je též zabetonovat – pak bude Váš herní prvek ještě bezpečnější.

Zemní kotva Safety, určená pro zabetonování v zahradě, je velmi vhodná pro upevnění Vaší hrací věže. Pomocí bezpečnostních kotev se dají snadno upevnit především šikmé nosníky houpačkové konstrukce. Díky tomu, že je kotva instalována na vnitřní straně sloupku, není zvenku vidět. Zásluhou speciálního způsobu konstrukce a žárově pozinkovaným chlopním je zaručeno stabilní zabezpečení ve všech směrech.

Měkké přistání na bezpečnostních rohožích

Největší dobrodružství zažívá Vaše dítě na herních prvcích od Wickey. Aby děti mohly bez obav šplhat po lezecké věži nahoru a dolů a pořádně se rozhoupat na houpačce, doporučujeme použití bezpečnostních rohoží. Riziko poranění se tím minimalizuje, jak je to jen možné. Kolem houpaček, skluzavek a lezeckých stěn rozložte rohože, které jsou k dispozici v různých barvách a tloušťkách.

Vyberte si bezpečnostní rohož, odpovídající výšce podesty hrací věže. U výšky podesty do 120cm zvolte tloušťku 2,5cm, pro výšku plošiny od 140/150cm jsou optimální bezpečnostní rohože s tloušťkou 4,5cm. V e-shopu Wickey najdete také gumové rohože s fixačními kolíky, které zabraňují jejich sklouznutí.

Certifikované kotvy a bezpečnostní rohože pro veřejná dětská hřiště

Obzvláště intenzivnímu používání a velkému náporu dětí musí odolat především veřejná dětská hřiště. V jejich případě je proto řádné ukotvení nevyhnutelné. Úhlové kotvy pro naše veřejné hrací věže řady GIANT jsou žárově pozinkované a extra velké. Dodatečnou ochranu pro děti nabízejí bezpečnostní rohože. V e-shopu Wickey najdete pro své hřiště bezpečnostní rohože s certifikátem podle normy EN 1177. Na herních prvcích od Wickey mohou všechny děti bezpečně šplhat, cvičit nebo se houpat!